سرمایه گذاری در ترکیه

سرمایه گذاری در ترکیه

همه ما می دانیم که برای سرمایه گذاری در هر کشوری از جمله ترکیه راه های مختلفی وجود دارد. انواع سرمایه گذاری در ترکیه از سوی سرمایه گذاران ایرانی استقبال شده و هر ساله افراد زیادی برای سرمایه گذاری، ترکیه را انتخاب مینمایند. کشور ترکیه از هر لحاظ با کشور ایران مطابقت دارد و همین موضوع موجب سرازیر شدن اتباع ایرانی به کشور ترکیه شده است.

چرا سرمایه گذاری در ترکیه 2021

ترکیه یکی از مقاصد و اهداف مهم سرمایه گذاری در جهان محسوب می شود و همه ساله این کشور شاهد مهاجرت هزاران سرمایه گذار و تاجر بین المللی جهت سرمایه گذاری در انواع پروژه های اقتصادی این کشور می باشد. یکی از دلایل این امر محیط جذاب و سودآور کسب و کاری در این کشور است. به طوری که بنا به آخرین رتبه بندی سالیانه بانک جهانی، ترکیه به لحاظ آسانی انجام بیزینس در جهان از رتبه 43 سال 2018 به رتبه 33 سال 2019 دست یافته است و این نوید دهنده وجود یک بازار تجاری و بیزینسی خیلی خوبی در ترکیه است. همچنین داشتن یکی از بهترین آب و هواها در جهان در طول سال - یک کشور مسلمان که محیط سکولار و دموکراتیک را ارائه می دهد. - کشور اوراسیا با یک مهمان نوازی عالی و استقبال از مسافران خارجی - محیط طبیعی فوق العاده - مواد غذایی عالی و غذاهای غنی - امکانات بهداشتی عالی - امکانات آموزشی عالی - کیفیت بالا زندگی - کامل عضو هیئت علمی ‪E.U‬. - اخذ پاسپورت و تابعیت ترکیه در 3 الی 6 ماه - اقتصاد فوق العاده - نیروی کار خوب و رقابت کننده - جمعیت جوان - مالیات پایین - اخذ پاسپورت و تابعیت ترکیه - امکان سفر به 26 کشور حوزه ی شینگن بدون نیاز به ویزا - سفر آسان به 148 کشور - بدون نیاز به حداقل اقامت - مالکیت یکی از 30 پاسپورت بالا در جهان - پاسپورت ترکیه دارای اعتبار 10 ساله است و برای زندگی قابل تجدید است. از دیگر دلایل سرمایه گذاری در ترکیه هستند.


انواع روش‌ های سرمایه گذاری در ترکیه

برای مهاجرت به کشور اوراسیایی ترکیه و اقامت در این کشور راه های مختلفی وجود دارد. یکی از آنها سرمایه گذاری در ترکیه است که از طرق مختلفی انجام می گیرد. در این بخش از مقاله به فهرست انواع سرمایه گذاری در ترکیه می پردازیم که عبارتند از:‌
* سرمایه ‌گذاری از طریق خرید ملک
* سرمایه گذاری از طریق سپرده بانکی
* سرمایه گذاری از طریق خرید سهام
* سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه و دولتی
* سرمایه گذاری در شرکت ‌های سرمایه گذار در املاک
* سرمایه‌ گذاری از طریق کارآفرینی و ثبت شرکت


سرمایه گذاری در ترکیه از طریق خرید ملک

یکی از موارد مهم در خصوص سرمایه گذاری در ترکیه که منجر به اخذ اقامت و تابعیت این کشور برای افراد سرمایه گذار خواهد بود، سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در این کشور می باشد. خرید ملک در ترکیه در سال های اخیر برای سرمایه گذاران در بخش املاک منجر به از اخذ اقامت و تابعیت شده است با توجه به تغییرات قوانین در خصوص اخذ اقامت و استقبال از سرمایه گذاران خارجی افراد متقاضی می تواند با مبلغ ۲۵۰ هزار دلار اقدام به خرید املاک در این ‌کشور نمایند و به واسطه خرید ملک مزبور و سرمایه گذاری در بخش املاک و مستغلات بعد از سه سال اقامت دائم خود را در این کشور اخذ نمایند. گذشته، مبلغ سرمایه اولیه برای خرید در ترکیه، 1000000$ (دلار) تعیین گردیده بود. اما در سپتامبر 2018 میلادی اتفاق خوشایندی به وقوع پیوست و به موجب آن مبلغ سرمایه اولیه برای خرید ملک در ترکیه، تنها برای ایرانیان، به 250000$ (دلار) کاهش یافت. سرمایه گذاری در ترکیه در اوراق قرضه دولتی، سهام و سپرده بانکی یکی از راه‌های مناسب و ایده آل برای سرمایه‌ گذاری در ترکیه همانند دیگر کشورها، سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه، خرید سهام و سپرده گذاری در بانک های ترکیه می باشد. در این روش افراد متقاضی باید مبلغ سرمایه ای در حدود ۵۰۰ هزار دلار را در کشور ترکیه سرمایه گذاری کنند و اقدام به خرید سهام، اوراق قرضه و یا اینکه سپرده گذاری در بانک های این کشور را ایجاد نمایند. در صورتی که فرد متقاضی به واسطه این روش سرمایه مدنظر را انتقال دهند به مدت ۳ سال حق برداشت و فروش سهام خود را ندارد و در این روش متقاضی می تواند بعد از اخذ اقامت و در نهایت اخذ تابعیت کشور ترکیه سرمایه را برداشت و سهام خود را به فروش برساند.


سرمایه گذاری در ترکیه از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی

یکی از موارد سرمایه گذاری در ترکیه که منجر به اخذ اقامت در این کشور برای افراد متقاضی خواهد شد، سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی می باشد. در این روش افراد متقاضی می‌توانند به واسطه ثبت شرکت و کارآفرینی و با داشتن سرمایه اولیه که در حدود ۱۰ هزار لیر ترکیه می باشد که معادل ۲۶۰۰ دلار آمریکاست شرکت مد نظر خود رابه ثبت برسانند. در این روش فرد باید برای ۵۰ نفر از اتباع ترکیه اشتغالزایی کند و از این طریق منافع اقتصادی برای ترکیه نیز ایجاد کند. در خصوص ثبت شرکت و کارآفرینی داشتن طرح تجاری و بیزینس پلن که مورد تایید وزارت کار و امور اجتماعی ترکیه باشد امری کاملاً مهم و اساسی است. ثبت شرکت و کارآفرینی در ترکیه همانند دیگر کشورها منجر به اخذ اقامت برای فرد متقاضی و خانواده وی می شود.