توضیحات خدمات

دوره TOMER (آموزش زبان ترکی)

اقامت ترکیه

 

متقاضیان اخذ اقامت کشور ترکیه با سوالات زیادی مواجه می شوند، معمولاً مهم ترین سوالات این است که آیا از طریق اجاره خانه در ترکیه می توان اقامت گرفت؟ هزینه های اخذ اقامت ترکیه چه میزان می باشد؟ آیا کشور ترکیه برای مهاجرت انتخاب درستی است؟ در این مقاله صفر تا صد مهاجرت به ترکیه بررسی شده و همه راه های اخذ اقامت ترکیه معرفی می شود. شما می توانید با بررسی روش های مختلف مناسب ترین روش را برای خود انتخاب نمایید.

 


اقامت ترکیه و شرایط عمومی

ترکیه کشوری توریستی واقع در آسیای غربی و شبه جزیره بالکان در جنوب شرق اروپا، دارای دو بخش اروپایی و آسیایی بوده که با کشورهای یونان، قبرس، بلغارستان، گرجستان، ارمنستان، نخجوان آذربایجان، عراق و سوریه مرز مشترک دارد. پایتخت این کشور شهر آنکارا و زبان رسمی آن ترکی می باشد. دین رسمی این کشور اسلام می باشد. اقامت ترکیه و مهاجرت به ترکیه امروزه طرفداران بسیار زیادی دارد. به منظور اخذ اقامت ترکیه و زندگی در ترکیه می بایست دارای شرایطی باشید که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت. از جمله مزایای اقامت ترکیه می توان به موارد زیر اشاره کرد. قرار گرفتن در بین کشورهای اروپایی اقتصاد و صنعت رو به رشد دین و فرهنگ بسیار مشترک با مردم ایران نزدیکی به ایران عدم نیاز به اخذ ویزای ورود به این کشور برای شهروندان ایران روش های اخذ اقامت ترکیه شامل ۶ دسته تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری، پناهندگی، ازدواج و تولد می باشند که در ادامه به صورت کلی در مورد هر یک از این موارد توضیحاتی را ارائه خواهیم کرد.

 


اقامت ترکیه از طریق تحصیل

یکی از بهترین روش های دریافت اقامت ترکیه، تحصیل در دانشگاه های این کشور است. تحصیل در ترکیه یکی از راه های اخذ اقامت ترکیه می باشد. نظام آموزشی ترکیه از روش فرآیند بولونیا پیروی می کند. تحصیل در این کشور تحت نظارت وزارت آموزش و پرورش ملی بوده و غالباً دولتی می باشد. تحصیل در این کشور از پیش دبستانی تا دانشگاه امکان پذیر است. تحصیل در دوره پیش دبستانی تا ۶ سالگی، دبستان از ۶ تا ۱۴ سال به صورت اجباری و رایگان، از ۱۴ تا ۱۸ سال در دبیرستان و هنرستان و در انتها از ۱۸ سال به بالا در دانشگاه امکان پذیر خواهد بود. تحصیل در ترکیه در مقطع فوق دیپلم فنی ۲ ساله، لیسانس ۴ ساله، فوق لیسانس ۲ ساله و دکترا ۳ تا ۵ ساله می باشد و زیر نظر اداره آموزش عالی ترکیه (YOK) برگزار می شود. دبیرستان ها در ترکیه به ۶ گروه عمومی (Duz Liseleri)، هنرستان (Meslek Lisereli)، آناتولی (Anadolu Lisereli )، ویژه (Super Lisereli)، علوم و فنون (Fen Lisereli) و مدارس خصوصی (Ozel Lisereli) تقسیم بندی می شوند. بورسیه تحصیلی در ترکیه در کل به سه نوع بورسیه وزارت آموزش و پرورش ترکیه ویژه شهروندان کشورهای آسیای مرکزی، آفریقا، خاورمیانه و شرق اروپا؛ بورسیه مریت (Merit) دانشگاه های خصوصی بدون شرط اخراج دانشجو (در صورت بد بودن وضعیت تحصیلی) و بورسیه دولت ترکیه ویژه شهروندان ترکیه و شهروندان خارجی ترکیه ای الاصل تقسیم بندی می شود. هم اکنون بیش از ۱۵۰۰۰ دانشجوی خارجی در حال تحصیل در دانشگاه های ترکیه هستند. این بورسیه ها شامل پوشش هزینه های تحصیلی، زندگی، سفر، اسکان و تحصیل می باشند.

تماس برای مشاوره؟

اگر نیاز به مشاوره و راهنمایی دارید با ما تماس بگیرید